Skaitmeninė statyba

Artimiausioje ateityje bus suskaitmeninti visi pastatų projektavimo ir statybos etapai: projektavimas, užsakymas, logistika, statyba ir palaikymas visą pastato gyvavimo ciklą. Jau šiandien architektūriniai brėžiniai, modeliavimas, matmenų nustatymas, medžiagų pasirinkimas ir energijos suvartojimo skaičiavimai bei kiti statybos proceso aspektai yra kompiuterizuoti.

Lengva prieiga prie informacijos

Statybos proceso skaitmeninimas palengvina prieigą prie visos reikiamos informacijos ir jos bendrinimą.

Pastato informacinis modeliavimas

Šiandien architektai naudoja pažangias projektavimo programas ir kuria trimačius modelius, vadovaudamiesi visuotinai naudojamais tarptautiniais metodais ir standartais. Skaitmeninis projektavimo būdas tampa vis populiaresnis, tad visas pastatų statybos procesas ateityje neišvengiamai bus vykdomas tik tokiu būdu. Daugelyje šalių valdžios institucijos reikalauja naudoti tokius skaitmeninius metodus visuose objekto gyvavimo etapuose: nuo pirmųjų architektūrinių brėžinių iki viešųjų pirkimų, statybos ir, galiausiai, griovimo. „Saint-Gobain“ taip pat palaiko tokį skaitmeninimą.

Šis metodas dar apibūdinamas santrumpa BIM, kuri reiškia pastato informacinį modeliavimą (Building Information Modelling). Siaurąja prasme tai reiškia skaitmeninį fizinių ir funkcinių objekto savybių pateikimą ir yra visą pastato gyvavimo ciklą apimantis darbo metodas, kuris leidžia lengvai gauti informaciją apie objektą ir ja dalytis. Tačiau šis metodas taip pat gali būti naudojamas tokiems sprendimams kaip viešųjų pirkimų procesų supaprastinimas ir palengvinimas.

Siekdama, kad į trimačius modelius būtų paprasčiau integruoti „Saint-Gobain“ produktus, „Saint-Gobain“ architektams artimiausioje ateityje planuoja siūlyti BIM objektus. BIM objektai bus nemokami ir tiekiami kaip parengti produktų, pvz., izoliacijos elementų, objektai. Juose taip pat bus  pateikiama visa reikalinga informacija apie medžiagą ir produktą (pavyzdžiui, priešgaisrines ir akustines savybes).