Aviacijos ir erdvėlaivių pramonė

„Saint-Gobain“ siūlo didelį asortimentą aviacijos ir erdvėlaivių pramonės rinkų dalyviams skirtų aukštos kokybės produktų.

AVIACIJA

„Saint-Gobain“ Aukštos kokybės plastiko padalinys siūlo didelį puikiomis eksploatacinėmis savybėmis pasižyminčių plastikinių produktų asortimentą, kurie buvo specialiai sukurti aviacijos rinkai ir yra atsparūs ekstremaliai temperatūrai: guolius, kabelių apvalkalus, sandariklius ir putas, plastikines keleivių sėdynių dalis, plastikinę antiadhezinę plėvelę lietoms dalims ir kt.


„Saint-Gobain“ Aukštos kokybės plastiko padalinys taip pat tiekia orlaivių aptakus, kurie dažnai gaminami iš „Saint-Gobain“ „Quartzel“ pluošto. Aptakai – tai iš kompozicinių medžiagų pagamintos skliauto formos detalės, kurios apsaugo meteorologinių radarų ir ryšio sistemų antenas. „Saint-Gobain“ aptakai dabar leidžia keleiviams skrydžio metu naršyti internete ir žiūrėti tiesiogiai transliuojamas televizijos laidas.


Be to, jau daugiau nei 50 metų „Saint-Gobain“ gamina aviacijos pramonei skirtus aukštųjų technologijų langus. Be kita ko, ji gamina komercinių oro linijų orlaivių, privačių lėktuvų ir sraigtasparnių kabinų langus iš „Solidion“® stiklo bei priekinius langus ir akrilinius stogelius naikintuvams.

„Saint-Gobain Adfors“ tiekia „Vetrotex“ stiklo pluoštą, kuris didina aviacijos produktų atsparumą smūgiams ir ugniai.
Galiausiai, „Saint-Gobain“ Abrazyvinių medžiagų padalinio siūlomos dengtos ir klijuotinės abrazyvinės medžiagos naudojamos orlaivių turbinų ventiliatoriams ir aptakams, o „Saint-Gobain“ Keraminių medžiagų padalinys gamina keramikos miltelius ir luitus itin termiškai atsparioms dangoms. Šias naujoviškas dangas orlaivių variklių gamintojai daugiausia naudoja kaip terminius barjerus apsaugoti svarbiausias įkaistančias variklių dalis.

ERDVĖLAIVIŲ PRAMONĖ

„Saint-Gobain“ Keraminių medžiagų padalinyje gaminamas „SIKA“® silicio karbidas buvo naudojamas Europos dirbtinio Žemės palydovo „Gaia“ kosminio teleskopo veidrodžiams ir pagrindiniam rėmui. Šis labai standus ir šiluminiams smūgiams atsparus produktas leidžia išvengti kosmoso spindulių sukeliamo mechaninio nuovargio ir gedimų. „Saint-Gobain“ Kristalų padalinio siūlomi scintiliacijos jutikliai naudojami aptikti kosminę spinduliuotę (neutronų ir gama spindulius). 1998 m. „Saint-Gobain“ pagamino gama spindulių spektrometrą, kuris „Lunar Prospector“ misijos metu Mėnulio paviršiaus lede padėjo aptikti vandens.

„Saint-Gobain“ Aukštos kokybės plastiko padalinio siūlomi aukštos kokybės spyruokliniai sandarikliai „OmniSeal“®, pagaminti naudojant medžiagą „Fluoroloy“® ir „Meldin“® „7000“ serijos sudedamąsias dalis iš poliamido (stūmoklių kreipiamųjų žiedus, įvores lėkštinio vožtuvo kreipiamajai ir kt.) gali išlaikyti ekstremalią temperatūrą. Šie produktai naudojami skysčio ir dujų jungčių sistemose, slėgio didinimo sistemose bei raketų variklių degalų ir kitų skysčių siurbliuose. Pavyzdžiui, „Saint-Gobain“ tiekė sandariklius daugeliui nuo XX a. septintojo dešimtmečio paleistų raketų, įskaitant ir naujausias „SpaceX“ raketas. Erdvėlaivių pramonės rinkoje taip pat parduodami savitepiai guoliai „Rulon“®, kuriuos galima naudoti itin korozinėje aplinkoje. Jie taip pat garsėja savo savaiminio tepimo, mažos trinties ir atsparumo dilimui savybėmis.