Gynyba ir saugumas

„Saint-Gobain“ siūlo puikiomis techninėmis savybėmis pasižyminčius sprendimus gynybos, saugumo ir asmens bei turto apsaugos pramonei, kuriuos galima panaudoti tiek kariniams, tiek civiliniams tikslams.

GYNYBOS IR KARIUOMENĖS REIKMĖMS SKIRTOS NAUJOVIŠKOS MEDŽIAGOS

Hexoloy® sintered Silicon carbide armor.
Hexoloy® sintered Silicon carbide armor.

Sukepinti silicio karbido šarvai „Hexoloy“®

„Saint-Gobain“ Keraminių medžiagų padalinys gamina keraminius „Hexoloy“® lakštus, sukurtus naudojant sukepintą silicio karbidą. Ši medžiaga, kuri gali būti naudojama neperšaunamoms liemenėms ir antžeminių transporto priemonių bei orlaivių šarvams, yra ypač atspari nusidėvėjimui ir smūgiams.

„Saint-Gobain“ Aukštos kokybės plastiko padalinio gaminami aviaciniai aptakai užtikrina itin skaidrią ir itin tvirtą karinių orlaivių radarų apsaugą. Tam, kad būtų galima užtikrinti pakrančių stebėjimą, vykdyti paieškos ir gelbėjimo darbus, sudaryti meteorologinius žemėlapius, būtini itin tikslūs radarų aptakai. Tokie aptakai dažnai gaminami iš „Saint-Gobain“ kvarcinio „Quartzel“ pluošto.

„Saint-Gobain“ Aukštos kokybės plastiko padalinys taip pat gamina pakabinamus antžeminių įrenginių aptakus. „RAYDEL“® aptakai padengia antenų sistemas, tačiau išsaugo optimalias elektromagnetines savybes. Šios markės produktai pasižymi akivaizdžiais pranašumais lyginant su standžiomis konstrukcijomis, nes jiems nereikia rėmo arba varžtais tvirtinamų plokščių, galinčių sukelti radijo dažnių trukdžius. Juos galima sumontuoti į vieną bloką, kuris visiškai nelaidus vandeniui, nes jame nėra siūlių.

„Saint-Gobain“ Kristalų padalinys gamina skaidriu safyru šarvuotą stiklą, skirtą apsaugoti karines transporto priemones. Tokie langai ir priekinių langų stiklai gaminami iš didelių safyru laminuotų lakštų, kuriuos sudaro keli stiklo ir polikarbonato sluoksniai. Jie gali atlaikyti smėlio trintį ir per apšaudymą raketomis išsiskiriančias korozines dujas.


Stiklinimo šarvuotu stiklu sprendimai

„Saint-Gobain Sully“ tiekia langų stiklą ir kitas įvairiomis papildomomis savybėmis pasižyminčias skaidrias organines medžiagas, skirtas šarvuotai aviacijos bei kitai karinei technikai ir civilinės saugos reikmėms. Be kita ko, „Saint-Gobain Sully“ siūlo laminuotus ir kompozitinius neperšaunamus stiklus, galinčius atlaikyti visų rūšių amuniciją ir kulkas, šarvuotoms transporto priemonėms ir karinių laivų vairinėms bei priekinius stiklus ir stogelius su nepastebima danga kariniams orlaiviams.

ASMENS IR TURTO APSAUGOS SPRENDIMAI

„Vetrotech Saint-Gobain“ yra pasaulinė liepsnai atsparaus stiklo gamybos lyderė. Jos siūlomas stiklo gaminių asortimentas padeda apsaugoti žmones, pastatus ir turtą. „Vetrotech“ garantuoja, kad jos gaminiai ugnies poveikį atlaikys nuo 30 iki 120 minučių. Be to, „Vetrotech“ tiekia ne tik liepsnai atsparų, bet ir neperšaunamą, sprogimams ir atakoms atsparų stiklą. Galima įsigyti įvarius gaminių, kuriuose įgyvendinti minėti sprendimai, modelius, bei derinti juos įvairiais būdais, taip užtikrinant visišką lankstumą.

Žmones ir turtą taip pat padeda apsaugoti saugos plėvelė „Solar Gard’s Armorcoat“® (kurią gamina „Saint-Gobain“ Aukštos kokybės plastiko padalinys). Ji padidina stiklo atsparumą smūgiams, apsaugo nuo neigiamo UV spindulių poveikio ir sudaro barjerą, kuris trukdo įsilaužti ir patekti į vidų. Padengta spalvotu poliesteriu arba smulkia purkšta metalo danga, minėta plėvelė apsaugo nuo saulės, padeda taupyti energiją, gerina išvaizdą bei šilumines savybes.

„Saint-Gobain“ Aukštos kokybės plastiko padalinys taip pat siūlo apsauginių drabužių seriją „ONESuit“®, skirtą su ypač pavojingomis arba toksiškomis pramoninėmis cheminėmis medžiagomis dirbantiems asmenims, jeigu egzistuoja savaiminio užsidegimo pavojus. Šie dilimui ir pradūrimui itin atsparūs produktai garantuoja apsaugą nuo skystų ir dujinių cheminių medžiagų, biologinių medžiagų bei ginklų. Jie taip pat pasižymi aukščiausio lygio atsparumu ugniai.

„Saint-Gobain“ Kristalų padalinyje gaminami scintiliatoriai naudojami saugumo srityje – jie įtaisomi bagažo skeneriuose ir radiacijos aptikimo sistemose.