Sertifikavimo sistemos

Užtikrinti, kad pastatai leistų sutaupyti daugiau energijos, – tai „Saint-Gobain“ strategijos esmė. Žaliasis projektavimas ne tik palankiai veikia visuomenės sveikatą ir aplinką, bet ir mažina veiklos sąnaudas, padeda sukurti tvarią bendruomenę. Todėl „Saint-Gobain“ aktyviai remia ir naudoja geriausius tvarumą skatinančius sertifikatus.

Grąžinamasis perdirbimas

Mes naudojame perdirbtą gipsą naujoms gipso plokštėms, stiklą izoliacinėms medžiagoms ir atliekas drenažo sluoksniams.

LEED

Daugelis „Saint-Gobain“ produktų atitinka sertifikavimo sistemos LEED (energijos ir aplinkosaugos kūrimo lyderystė – Leadership in Energy and Environmental Design) reikalavimus. Šią būstų projektavimo, statybos, eksploatavimo ir techninės priežiūros vertinimo sistemą parengė JAV žaliosios statybos taryba.

Per pastaruosius kelerius metus viena iš bendrovės dukterinių įmonių „Saint-Gobain Glass“ pradėjo gaminti vienas pažangiausių taupiųjų stiklo dangų, skirtų fasadams, stoglangiams ir langams visų rūšių gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose. Įspūdingos šių aukštos kokybės dengtų stiklo gaminių savybės (pavyzdžiui, šilumos izoliacija, šviesos laidumas ir saulės spindulių sulaikymo koeficientas) lėmė tai, kad kai kurie jų gavo LEED akreditaciją.

BREEAM


Aplinkosaugos sertifikavimo sistema BREEAM (statybos tyrimų įstaigų aplinkosaugos vertinimo metodas – Building Research Establishment’s Environmental Assessment Method) 1990 m. buvo sukurta Jungtinėje Karalystėje. Šiandien ji yra viena svarbiausių pastatų sertifikavimo sistemų pasaulyje.


„Saint-Gobain“ sprendimai buvo pasitelkti statant daugelį BREEAM sertifikuotų pastatų (pavyzdžiui, naudojant stiklo produktus). Mūsų bendrovė siekia tapti tvarių būstų statybos tendencijos kūrėja pagal tris meistriškumo lygmenis: energijos vartojimo efektyvumą mažinant pastatų energijos poreikius, patogumą gyventojams ir atsakomybę aplinkai vykdant produktų gyvavimo ciklo analizę.

DGNB

DGNB sertifikatas (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen) buvo sukurtas Vokietijoje, bet dabar naudojamas daugelyje šalių. Šis sertifikavimas taikomas pastatams, kurie atitinka konkrečius su aplinkos apsauga, socialiniais klausimais, proceso ir technine kokybe susijusius reikalavimus. Trumpai tariant, tvariems pastatams.

Aukščiausius aplinkosaugos standartus atitinkantys „Saint-Gobain“ produktai ir medžiagos puikiai tinka DGNB sertifikuotiems pastatams statyti ir yra plačiai naudojami šiame sektoriuje. Tarp jų galima paminėti „BioClean“ stiklo produktus, kuriuos dėl specialios dangos lengva valyti, ir tam pakanka visai nedaug vandens bei valymo priemonių.